Kredyt frankowy – pomoc

Powinniśmy uświadomić sobie, że jeżeli borykamy się z myślami natury prawnej, to w każdym momencie możemy korzystać z fachowej pomocy prawnej, jakiej udzielają kancelarie adwokackie. Tyczy się to różnorakich dziedzin prawa, a zatem między innymi prawa rodzinnego, jak też prawa gospodarczego czy prawa pracy. O ile więc interesuje nas zagadnienie tj. pomoc frankowiczom, powinniśmy korzystać z usług kancelarii adwokackiej, która specjalizuje się w umowach frankowych.

Musimy sobie zdawać sprawę, że umowy frankowe bardzo często obciążone są tak zwanymi wadami prawnymi, które stanowią podstawę do unieważnienia kredytu frankowego albo też od jego odfrankowienia.
Kredyt we frankach – gdzie poszukiwać pomocy?
Powinniśmy sobie zdawać sprawę, że w ostatnich latach bardzo często zapadają wyroki sądowe na korzyść kredytobiorców, którzy zaciągnęli zadłużenie w instytucjach bankowych we franku szwajcarskim. Adwokaci prowadzący takie sprawy, coraz częściej odwołują się do wyroku trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Banki widząc rozwój sytuacji bardzo często wychodzą z inicjatywą ugody z kredytobiorcą, warto zdawać sobie sprawę jednakże o tym, że zaproponowane przez bank warunki wcale nie muszą być dla nas opłacalne, tak jak nie był dla nas korzystny kredyt we frankach. Warto zatem korzystać z rozwiązania, jakim jest kredyt frankowy adwokat, który będzie nas reprezentował w sporze z bankiem, jak również będzie występował w naszym imieniu przed sądem reprezentując nasze interesy. O ile powoduje trafia przed sąd, to wówczas prawdopodobne są dwa różne rozstrzygnięcia, a mianowicie unieważnienie całego kredytu, jak także jego odfrankowienie. Wynik takiej rozprawy zależy od kilku czynników, głównie podstawą do unieważnienia kredytu frankowego jest występowanie w umowie tak zwanych klauzul niedozwolonych. Był to przejaw nieuczciwych praktyk prowadzonych przez różnorakie banki, dlatego tak wiele kredytów frankowych jest w tym momencie unieważniona. Innym wyjściem jest odfrankowienie kredytu. Jeżeli już zatem mamy problemy z kredytem frankowym i ciągle wzrastającym saldem zadłużenia, warto korzystać z profesjonalnej pomocy prawnika, który przeprowadzi nas przez właściwie każdy odcinek postępowania, reprezentując nasze interesy.

Zobacz: pomoc frankowiczom Legnica.