Promocja firmy – kalendarz plakatowy

Przedsiębiorcy nieustannie poszukują sposobów, by reklamować swoją firmę, a tym samym dostać nowych klientów. Coraz częściej w strategiach marketingowych wykorzystywane są gadżety reklamowe. Są to praktyczne upominki, które wręczane są partnerom biznesowym, klientom, jak także pracownikom firmy.

Powinno się natomiast pamiętać, że gadżet reklamowy powinien być przede wszystkim praktyczny oraz przydatny, ponieważ jedynie wtedy będzie efektywnie promował naszą firmę. Właśnie dlatego tak na prawdę często wybierane są kalendarze plakatowe z logo firmy. 
Kalendarz plakatowy – zalety stosowania
Przede wszystkim powinno się wspomnieć, że kalendarze biznesowe dostępne są w różnorakich wariantach. Są to w głównej mierze praktyczne a także poręczne kalendarze książkowe dostępne w różnych formatach, od najmniejszego formatu kieszonkowego A6 do formatu A4. Dużym zainteresowaniem klientów cieszą się też kalendarze biurkowe, np kalendarze piramidki, które charakteryzują się niewielkimi rozmiarami, dzięki czemu zmieszczą się właściwie na każdym biurku czy stole. Przedsiębiorca może oczywiście wybrać także kalendarze plakatowe, które wyróżniają się dużym potencjałem marketingowym, ponieważ posiadają dużą powierzchnię projektową, która może być przeznaczona na zamieszczenie np kilku zdjęć nawiązujących do działalności firmy. Bez wątpienia na kalendarzu umieszczony jest także logotyp firmy, jak również dodatkowe hasła firmowe. Warto pamiętać jednakże, że projekt kalendarza, bez względu na jego rodzaj, powinien być zgodny z wytycznymi zawartymi w księdze znaku, co umożliwia na budowanie jednolitego a także mocnego wizerunku firmy w oczach klientów czy partnerów biznesowych. Kalendarze w postaci plakatu odznaczają się dużym formatem, najczęściej jest to format B1 lub B2. Dzięki temu zarówno treści reklamowe, jak też kalendarium jest czytelne. W przypadku kalendarza plakatowego kalendarium ma postać całoroczną. Trzeba zaznaczyć, że kalendarze plakatowe powinny być estetycznie wykończone. Warto zatem stosować papiery dobrej jakości o wysokiej gramaturze, jak też uszlachetnienia tj. lakier uv, folia błyszcząca lub folia matowa, co nie tylko i wyłącznie podnosi wartość wizualną produktu, niemniej jednak także zabezpiecza go przed zniszczeniem czy działaniem wody.

Polecam: www.iveno.pl/kalendarze-plakatowe