DBK zarządzanie taborem

Wszyscy przedsiębiorcy niedziałający w sektorze TSL doskonale zdają sobie sprawę jak ogromnym wyzwaniem jest administrowanie taborem aut. Warto pamiętać jednak o tym, że dzisiaj możemy korzystać z innowacyjnych i funkcjonalnych narzędzi, które ułatwiają a także usprawniają realizację zadań związanych z świadczeniem usług transportowych. Warto dodać o tym, że zarządzanie przyszłościowym taborem to używanie między innymi z efektownych kodów informatycznych, które umożliwiają administrowanie floty, ale także kontrolowanie w pewnych przypadkach pracy kierowców.

Należy podkreślić, że taki zaawansowany system telematyczny bardzo dobrze sprawdzi się w przypadku firm transportowych, które dysponują między innymi flotą pojazdów ciężarowych. Warto pamiętać jednakże o tym, że taki program może być stosowany również przez firmy dysponujące samochodami dostawczymi osobowymi czy również samochodami na przykład takimi jak cysterny.
Realizacja obowiązków transportowych – z jakich rozwiązań skorzystać?
Dla firm transportowych priorytetem jest głównie terminowe dostarczanie przewożonych towarów czy również towarów do odbiorców. Warto zdawać sobie sprawę zatem o tym, że warto skorzystać z narzędzi takich jak DBK zarządzanie flotą, które umożliwiają między innymi śledzenie jednostki pojazdów transportowych na mapie. Warto zdawać sobie sprawę także o tym, że jest to system, który daje możliwość bezpośredniego kontaktu z kierowcą za pomocą komunikatora. A przy tym, taki system to również automatyczne pobieranie danych z karty kierowców oraz z tachografu. Program telematyczny do zarządzania taborem to również funkcja stałego a także automatycznego monitorowania stanu technicznego pojazdu. Co za tym idzie, posiadacz firmy otrzymuje w czasie rzeczywistym powiadomienia dotyczące stanu pojazdu związane na przykład z pracą poszczególnych elementów na przykład takich jak silnik. Warto mieć na uwadze też o tym, że DBK zarządzanie flotą to program telematyczny, który daje nam możliwość skorzystania z funkcji polegającej na automatycznym przekazywaniu powiadomień o usterce pojazdu do autoryzowanego punktu serwisowego znajdującego się w pobliżu. Dzięki temu naprawa takiego samochodu może przebiec szybko, a to także będzie wiązało się z zredukowaniem ryzyka opóźnienia w zakresie dostawy towaru do odbiorcy.

Warto zobaczyć: żaden problem z zarządzaniem taborem.