Skup samochodów – usługi

O ile pilnie potrzebujemy gotówki, a mamy na sprzedaż np stary samochód, to możemy korzystać z coraz bardziej popularne o rozwiązania, jakim jest skup pojazdów w Katowicach. Odkupywane są zarówno samochody osobowe, jak też dostawcze, ciężarowe. Przy tym nieważny jest stan techniczny pojazdu, Istotne jest to, ażeby jego wartość przekraczała tak zwaną wartość złomową.

Jeśli więc potrzebujemy gotówki, a mamy samochód, którego nie potrzebujemy i nie używamy, to możemy skontaktować się ze skupem samochodów, a wtedy pojawi się u nas pracownik w celu dokonania oględzin i wyceny pojazdu.
Czy warto sprzedać samochód do skupu?
Oczywiście właściciele starszych aut mogą również wystawiać ogłoszenie w sieci. Istnieje sporo portali motoryzacyjnych, na których można ogłaszać różnorakie pojazdy. Warto pamiętać jednak o tym, że starszy samochody, a szczególnie samochody w złym stanie technicznym, nie cieszą się zbyt dużym zainteresowaniem, dlatego wystawiając ogłoszenie w sieci trzeba być przygotowanym na długie oczekiwanie. Jeśli więc zależy nam na tym, ażeby starego auta pozbyć się jak najszybciej, to warto korzystać z alternatywnego rozwiązania, jakim jest skup samochodów Katowice. Jest to wygodne rozwiązanie, ponieważ jeżeli zgłosimy się do takiego skupu, to wtedy pracownik w umówionym terminie pojawi się u nas. Po oględzinach pojazdu zaproponuje cenę, a jeżeli będzie ona dla nas satysfakcjonująca, to podpiszemy umowę i otrzymamy gotówkę do ręki na miejscu. Jak się więc okazuje, transakcja przebiegła przy minimum formalności. Pamiętajmy również o tym, że skup aut sam organizuje transport zakupionego auta. Odbywa się za pomocą lawety, dlatego nie musimy się przejmować o to, jak dostarczyć samochód do punktu stacjonarnego. O ile zatem jesteśmy właścicielami starego auta, którego wartość jest bardzo niska, to możemy skorzystać z innej opcji, a mianowicie takiej jak złomowanie samochodów w Katowicach. Samochody a także inne pojazdy złomowane są w stacjach demontażu pojazdów. Warto zdawać sobie sprawę o tym, żeby korzystać z legalnie działających stacji, ponieważ tylko one mają prawo wystawiać dokumenty, które umożliwiają wyrejestrowanie pojazdu w urzędzie. Jest to niezbędne do tego, ażeby nie płacić za samochód składki OC.

Więcej: złomowanie pojazdów Katowice