Regały magazynowe – zastosowanie

W magazynach wykorzystuje się różnorakie rozwiązania, które pozwalają na wydajne przechowywanie różnorakich produktów, zarówno na paletach, jak także luźnych. Wybór odpowiednich rozwiązań uzależniony jest między innymi od dostępnej przestrzeni w magazynie, jak także profilu działalności, a więc np charakterystyki magazynowanych towarów. Jeżeli już zamierzamy przechowywać towary na paletach, to z pewnością warto zainwestować w mocne regały paletowe, które pozwalają między innymi na dostęp do towaru za pomocą wózków widłowych.

Pamiętajmy o tym, że ten rodzaj regału musi się charakteryzować głównie trwałą a także mocną konstrukcją, jak również sporym udźwigiem, a zatem zastosowaniem materiałów o dobrych właściwościach użytkowych.
Regały i półki – jakie rodzaje wybierać do magazynu?
Przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na żywotność danych produktów, a zatem wykorzystanie konkretnych tworzyw a także surowców użytych do ich wykończenia. W sytuacji magazynów czy sklepów najlepiej sprawdzają się regały metalowe, a zatem takie, których profile a także słupy są zrobione ze stali, prócz tego galwanizowane oraz malowane proszkowo, co zabezpiecza taki produkt przed działaniem niekorzystnych czynników, takich jak wilgoć czy substancja chemiczna, ale także przed korozją a także uszkodzeniami mechanicznymi, które mogą być spowodowane na przykład stosowaniem wózków widłowych na hali magazynowej. Takie właściwości posiadają w głównej mierze regały wspornikowe, które przeznaczone są do przechowywania towarów ciężkich. Ten typ regałów składa się zarówno z podstawy, jak również słupów, natomiast towar magazynowany jest na specjalnych belkach, które odznaczają się sporym udźwigiem. Klienci często wybierają też dodatkowe wyposażenie, tak jak stoły warsztatowe czy specjalne antresole, które stanowią wielopoziomowe systemy regałowe. W antresolach używa się przykładowo schody a także chodniki, które umożliwiają obsługę ręczną. Największą pozytywną właściwością tego rozwiązania jest możliwość maksymalnego użycia dostępnej przestrzeni w magazynie czy hali, ponieważ zabudowa tego systemu może sięgać pod sam sufit. Jak się zatem okazuje, klient ma do wyboru różnorodne rozwiązania, które sprawdzają się w sklepach czy magazynach.

Polecamy: regały półkowe.