Czy opłaca się sprzedać pojazd do skupu?

Jeśli nie wiemy, co zrobić ze starym samochodem, to pamiętajmy o sposobności, jaką jest skup pojazdów w Katowicach. Jest to fachowa firma, która świadczy kompleksowe usługi w zakresie skupowania aut, takich jak samochody osobowe, ciężarowe, dostawcze, niemniej jednak też naczepy, przyczepy czy maszyny budowlane. Jest to ze stuprocentową pewnością bardzo wygodne rozwiązanie, zwłaszcza jeżeli zależy nam na tym, by bardzo szybko pozbyć się starego pojazdu i otrzymać gotówkę do ręki.

Trzeba pamiętać również o tym, że skupy pojazdów funkcjonują także jako stacje demontażu samochodów a także innych samochodów, w tym maszyn rolniczych a także budowlanych.
Skup i demontaż pojazdów – co należy wiedzieć?
Nie ulega wątpliwości, że auto złom Katowice oferuje swoim klientom kompleksowe usługi, które obejmują zarówno złomowanie samochodów należące do różnych marek a także modeli, jak również odkupywanie pojazdów, których wartość jest wyższa niż wartość złomowania. Mogą być to różnorodne pojazdy, a zatem nie tylko i wyłącznie samochody osobowe i ciężarowe, ale też maszyny rolnicze. Nieważny jest rok produkcji czy przebieg, jak też stan techniczny. Kupowane są samochody skorodowane, powypadkowe, zaniedbane, niesprawne czy z usterkami. Co bardzo ważne, pracownik skupu umawia się z posiadaczem pojazdu na oględziny u niego na miejscu. Po zweryfikowaniu stanu technicznego samochodu pracownik skupu proponuje odpowiednią kwotę. O ile właściciel uznaje tę kwotę za wystarczającą, to wówczas możemy podpisać umowę. Gotówka wypłacana jest właścicielowi na miejscu. Co za tym idzie, nie musi czekać na przelewy. Zakupiony pojazd odbierany jest przez skup za pomocą lawety, dlatego nie powinniśmy ponosić dodatkowych kosztów związanych z transportem. Jak się okazuje, skup aut Katowice to usługa kompleksowa, która ukierunkowana jest zarówno do właścicieli samochodów starych, jak również dla klientów biznesowych, którzy mają do dystrybucji większą liczbę aut, np firmy transportowe. A przy tym pamiętajmy o tym, że jeśli nasz samochód jest de facto w złym stanie, to możemy go przekazać do stacji demontażu samochodów, a wtedy otrzymamy dokumenty, które uprawniają nas do wyrejestrowania pojazdu w urzędzie. Dzięki temu nie będziemy musieli płacić ubezpieczenia OC za jednakowyochód.

Sprawdź tutaj: skup pojazdów w Katowicach